Únor 2010

Drezurní oblek

28. února 2010 v 13:26 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥ |  ♥Jízda na koních

♥ Přednastaveno ♥

1. RUKAVICE
http://staj.ufonek.net/obrazky/obchudek/111.jpg2. CILINDR
http://www.nakupnidumzvirat.cz/data/images/705_0_tn1.jpg
3.BIČÍK


http://www.nakupnidumzvirat.cz/data/kategorie/kat_160.jpg

4. RAJTKY
http://www.virtualni-stajukatky.wz.cz/obr/8110-rajtky.jpg5.SAKOhttp://www.virtualni-stajukatky.wz.cz/obr/697-sako.jpgCELKOVÝ VZHLEDhttp://www.romantik.cz/kone/obrazky/drezura.jpg

Ahojky

28. února 2010 v 12:41 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥
Ahojky moje milá SBíška, už teď se mi po vás stýská. V sobotu se sem stavím.... to vám slibuju.
Přednastavím teď nějaké články jo? Mám vás ráda a děkuju těm,kteří mě nesmažou. ♥

Mrzí mě to ale nejde to jinak

27. února 2010 v 16:16 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥
Dnes jsem byla na koníkách !
Jezdila jsem na Sirovi ♥. Cválali jsme a jezdily pracovní klus.
Dojezdila jsem a byla hrozně červená!!

TAKŽE JSEM SE ROZHODLA, ŽE POZASTAVUJU NA DÉLE !!

ASI TAK DO 19.3. TU ČASTO NEBUDU !!

A TAKY NA JAŘE SEM UŽ NEBUDU TAKY ČASTO CHODIT,PROTOŽE MOŽNÁ BUDU MÍT PŘÍLEŽITOST CHODIT NA KONÍKY KAŽDÝ DEN,NEBO PROSTĚ ČASTĚJI !!

A TAKY SE MUSÍM VĚNOVAT MOJÍ KONDIČCE,PROTOŽE JSEM PO KONÍCH VŽDYCKY ČERVENÁ ! A TAKHLE TO DÁL NEJDE !!

TAKŽE JÁ POZASTAVUJU TENHLE BLOG A NEBUDU TU DO 19.3.2010 A POTOM SEM ZASE ZAJDU A KDY BUDE O5 POZASTAVENO NEVÍM !! MRZÍ MĚ TO ALE NECHCI PROPADAT VE ŠKOLE,SICE NEPROPADÁM ALE MOHLA BYCH,NAVÍC JSEM NA BLOGU STRAŠNĚ ZÁVISLÁ A JÁ NECHCI BÝT VE 30 SLEPÁ !! PROTOŽE JSEM SCHOPNÁ BÝT NA BLOGU KLIDNĚ 6 HODIN A TO TEDA NE !!

JEŠTĚ JEDNOU SE MOC OMLOUVÁM A SB PROSÍM ABY MĚ NEMAZALI !! DĚKUJU TĚM, KTEŘÍ MĚ NESMAŽOU !!


Nica ♥ BeautiFul Horse ♥


Nebudu tu

27. února 2010 v 10:09 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥
Protože dnes přijedou prarodiče a zítra odjedou,nebudu tu,protože vždycky,když chci jít na počítač a oni tu jsou,tváří se docela jako že je to mrzí, můj děda to chápe a říka, že už si nemůžu jenom hrát že jsem velká ale babička nic. Takže sem příjdu až v pondělí , jo?? Tak se mějte ,Pp

New klikačka !!!

26. února 2010 v 18:50 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥
Konečně se mi podařilo udělat vlastní klikačku!!
Jupí !!!

Design pro Krystýnu

26. února 2010 v 15:44 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥

TENTO DESIGN MŮŽE KOPÍROVAT JEN KRYSTÝNA !!

JE TO DESIGN PRO NÍ, TAKŽE PATŘÍ JEN JÍ !!

DESIGN JSEM DĚLALA JÁ, TAKŽE OPRAVDU NEKOPÍROVAT !!

DESIGN MÁ ROZMĚRY 800 ŠÍŘKA A 600 DÉLKA.


2.kapitola

26. února 2010 v 13:52 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥ |  Alice -dívka od koní
Stála jsem uprostřed dvěří klubovny a jen zírala na to prázdno. Hned jsem poznala, že té holčičce je opravdu špatně, tím víc jsem znejistila. Bylo mi to divné,proč jsem tak vyplašená? Vždyť to je normální , že někdo někam odjede. Možná mě děsilo to, že za ruku držím šestileté dítě ,kterému je doslova velmi špatně a já stím nemůžu nic dělat. Byla jsem sní sama,uprostřed statku a nikde poblíž nebyl žádný dům , žádný člověk ,nic.
" Nebolí tě něco? " zeptala jsem se té holčičky
" Jen hlava a břicho,ale hrozně moc " začala brečet
" Dobře,takjo,něco vymyslíme ano? Jen si tady sedni na křeslo a já se podívám po klubovně,jestli tady není mobil, zavolala bych pomoc"
" Jak se vlstně jmenuješ? " napadla mě poslední otázka, než jsem se začala opravdu strachovat
" Mo..Monika" zakoktala
Dále jsem se nestarala oto, abych se jí vyptávala, raději jsem prozkoumávala žlutě natřenou místnost. Na stole u okna, ležel nějaký papírek. Zvedla jsem ho a začala číst. Nějak mě to nezaujalo,ale četla jsem dál. Najednou jsem ale uslyšela vrčení a náhle výkřik Moniky.
Seběhla jsem ze schodů, a přede mnou stál obrovský vlčák. Monika se schovala za skříň,ale co já tady? Ten pes začal hrozně štěkat, vté chvíly jsem se loučila stím, co mě všechno krásného potkalo ale taky se ve mě zachoval pud sebezáchovy, popadla jsem židly a i když se to nemá , začala jsem sní psovy šermovat před očima. Jenže jeho to ještě víc rozčílilo tak se snažil přez židly dostat ke mě. Nakonec se mu to podařilo. Potom jsem ucítila hroznou bolest v noze . Kousnul mě! Najednou ale někdo zapískal a pes se otočil a běžel prič ze statku. Přez nohu jsem si dala šátek a všechno bylo ještě horší, než jsem čekala. Monika ležela celá bílá u skříně. Utíkala jsem zaní,ani jsem nevnímala bolest v noze.
Vtu chvíly mi došlo, že jediná šance,jak holčičku zachránit je nasednout na Camelu a odvést ji do vesnické nemocnice. Tam by ji mohly převézt do města. Vyběhla jsem ven s Monikou v ruce , stoupla si na židličku,nasedla na Camelu a Moniku jsem opřela o Camelin krk a taky o moje tělo. Pobídla jsem ji do cvalu,jeli jsme přez louku, bála jsem se totiž, že přez silnici by jsme nedojely daleko. Když jsem uviděla první domy,ulevilo se mi . Dojeli jsme do vesnice, Camelu jsem dala do ruky jedné mladé paní,kterou moc dobře znám,stejně jako já miluje koně. Měla hromadu otázek ale já jsem jí nevnímala. Otevřela jsem dveře nemocnice a utíkala do prvního patra. Tam si ji převzala doktorka. Nekonečně dlouho jsem čekala na chodbě,až jsem nakonec viděla malou Moniku jak leží na převozní posteli a má na sobě hrozně hadiček. Zatočila se mi hlava měla jsem pocit, že zkončím na zemi. Ale včas mě chytil nějaký mladý,a musím říct i hezký doktor.
" Pojď semnou, taky ti tu nohu ošetřím, co se ti stalo? "


POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Upozornění ‼

26. února 2010 v 13:25 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥
Chci jenom připomenout, aby jste mi posílaly vaše výtvory !!
Jde o grafickou soutěž posílat můžete do 10.3.2010 !
Vše posílejte na mail livewithhorse@seznam.cz a podepisujte se do předmětu !!

SOUTĚŽÍCÍ :

Stablík

Terry

Mishule

Selenina

Tak nezapomeňte

Omluva !

25. února 2010 v 19:52 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥
Moc se omlouvám všem SB,některá jsem nestihla oběhnout ale všechna nej SB a dobrá SB jsem oběhla. Tak já už musím jít z počítače prič,protože mám za 20 min. ordinaci v růžový zahradě a úkoly nemám dodělaný, takže se mějte a zítra zase. Lafinkuju vás! ♥

1. kapitola

25. února 2010 v 19:07 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥ |  Alice -dívka od koní
Bylo nádherné odpoledne, a já jsem si užívala prvních jarních dní. Bylo krásně,venku jsem mohla běhat jen v triku. Už jsem se těšila , až příjdu na statek a půjdu jezdit. Avšak mě moc mrzelo pomyšlení, že ještě musím vydržet dvě hodiny. Hodinová ručička se blížila k šestce,to znamenalo, že bych už měla jít na odpolední vyučování.
Když jsem si sedla na svou židly ve třídě, slyšela jsem,jak mě některé holky pomlouvají. Nikdy jsme nedokázali být ve třídě jedna velká skupina.
Dál jsem se tím ale neměla čas trápit, nudná hodina matematiky začala. Když zkončila,sebrala jsem se a šla se podívat do vedlejší třídy, tam jsem se cítila o něco lépe.
Vrátila jsem se na poslední hodinu, ale povídání učitele o středověku jsem nedokázala poslouchat. Neustále jsem myslela nato, že až osedlám svojí hodnou Camelu , pojedeme se projet,někam kde to ještě neznáme. Budeme cválat,skákat přez popadané stromy a potůčky..... " Alice,takže co jsme si dnes vše řekli? " zeptal se mě učitel. Ale já nemůžu odpovědět. Nemám jak. Stydím se, ale naštěstí nekonečné ticho přeruší moje kamarádka ,která neustále drží zvednutou ruku a přitom potichu křičí.
Zvonění! Můžu jít.
Domů jsem přišla celá šťastná, že je krásně ale náhle mi mou náladu zkazila mladší sestra. Měla na sobě mé šaty a chystala se se svím klukem do kina. Zavolala jsem naní,ale ona to ignorovala a odešla. Oblékla jsem si rajtky a nějaké starší triko,nasedla na kolo a jela na statek. Vešla jsem do stáje a ucítila tu nádhernou vůni sena a koní. Ale kde je moje oblíbená Camela? Ne to ne,jezdí na ní nějaká malá holka na lonži! Šla jsem tedy za mím trenérem, zeptat se ho,kdy budu na Camelu moci jít ,ale nestihla jsem ho,hned mi narval lonžku do ruky a odešel do klubovny. " Musím si něco vyřídit Alice,hned jsem zpátky ale počítej stím, že na Camelu dnes už nepůjdeš." zavřel za sebou dveře.
"No bezva " řekla jsem ,ale dávala jsem pozor aby to ta malá holka neslyšela.
Seděla na Camele naprosto hrozně...... říkala jsem si, jestli nemá něco s nohama,měla je totiž hrozně zkrčené, blízko k tělu. Zamyslela jsem se,ani pořádně nevím očem a ta holčička se mě zeptala, jestli už může slézt, že jí je prý špatně... sundala jsem jí z kobylky a šla za trenérem.... ten tam však nebyl
JÁ VÍM, NENÍ TO NEJLEPŠÍ, ZATÍM TO JE ONIČEM ALE DOUFÁM, ŽE SE MI TO PODAŘÍ TROCHU ROZJET. AHOJKY

Jak jste se měli?

25. února 2010 v 17:04 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥
Jak bylo včera? Včera jsem tu nebyla , jela jsem na plavčo do Aquaparku.
Moc jsem si to tam užila, byla jsem tam s Aaaa a takže o zábavu bylo dokonale postaráno :D. Super výlet :-). Tak, dnes nepíšu 1. kapitolu příběhu,zatím pořádně nevím o čem bude ale budu psát to, co mě zrovna napadne. Táák zatím

Krmení hříběte

23. února 2010 v 18:51 | nICÍSEK |  ♥Péče o koně

Výživa novorozených hříbat

http://www.equichannel.cz/UserFile/Image/dominika/porod05.jpg


Pro všechna novorozená hříbata je nezbytně nutný příjem dostatečného množství kolostra (prvního mléka klisny). Kolostrum je bohaté jak na živiny, tak především na obsah imunoglobulinů, tj. protilátek jejichž pomocí hříbě získává imunitu a odolnost vůči běžným infekčním onemocněním pro prvních několik týdnů života. Zdravé aktivní hříbě by mělo vypít 3 - 5 litrů kolostra v průběhu prvních 12 hodin po narození, později v kolostru prudce klesá obsah imunoglobulinů. Kromě výživných látek a imunoglobulinů obsahuje kolostrum také protein, který má přirozený projímavý efekt a který stimuluje střevní činnost a podporuje vyloučení střevního obsahu novorozeného hříběte. Většina hříbat vyloučí střevní obsah - smolku - během 3 hodin po přijmutí kolostra. Příjem kolostra je pro hříbě naprosto nezbytný a nesmí být nahrazen příjmem obyčejného mléka nebo vody. Jestliže klisna do 12 hodin po porodu neprodukuje kolostrum je nutné obstarat kolostrum mražené nebo kontaktovat veterináře. Snížený a nedostatečný obsah imunoglobulinů v kolostru mívají straší klisny po 18 - 20 roce života. Nekvalitní kolostrum s nízkým obsahem účinných látek může mít po porodu také klisna, které odkapávalo mléko z mléčné žlázy více jak 3 dny před porodem. Takové kolostrum není plnohodnotné a nemusí zabezpečit dostatečný přísun ochranných protilátek.

Sající hříbě - prvních 8 týdnů


Zdravé novorozené hříbě saje během prvního týdne průměrně 4 x za hodinu a průměrná doba sání je okolo jedné minuty. Po prvním týdnu života by hříbě mělo sát 2 - 3 x za hodinu, nebo 60 - 65 x denně. Většina hříbat začíná okusovat trávu pátý až sedmý den života, ale získávají takto jen velmi málo živin. Pro hříbata ve věku 7-10 dní je běžné, že požírají matčiny výkaly. Toto chování je přirozené a hříbata si tímto způsobem osídlují střeva užitečnou střevní mikroflórou, která napomáhá trávení vlákniny a produkci vitamínů skupiny B. Riziko infekce střevními parazity je v tomto případě malé, protože larvy střevních parazitů potřebují obvykle týden vývoje aby byly schopny infekce. Přesto by měla být kojící klisna pravidelně každých 6 - 8 týdnů odčervována.Sající hříbě starší osmi týdnů

http://jakst.files.wordpress.com/2009/08/foal.jpg
Během druhého měsíce života nastává nejaktivnější růst hříběte. V tomto období produkuje klisna nejvíce mléka a její živinové nároky prudce vzrůstají. V tomto věku hříbě začíná přijímat společně s matkou koncentrované krmivo a je schopné pastvy. Teplokrevné hříbě v tomto období přibývá průměrně 1,3 kg denně. Po ukončení třetího měsíce věku se rychlý růst hříběte zpomaluje na průměrný přírůstek kolem 1 kg denně. Rychlejší hmotnostní přírůstek hříběte není žádoucí, protože rychlý růst může zapřičiňovat vývojové poruchy a onemocnění až nevratné deformace pohybového aparátu hříběte. Denní dávka jadrného krmiva pro mladá hříbata by se měla pohybovat na úrovni 2 - 2,5 % jejich živé hmotnosti. To znamená 2 - 2,5 kg jadrného krmiva pro 100 kg vážící hříbě. Hříbata by přitom měla mít neomezený přístup ke kvalitní pastvě a kvalitnímu lučnímu senu. Z jadrných krmiv je pro hříbata nejvhodnější oves a šrotovaná kukuřice. Rostoucí organizmus hříběte má velmi vysoké nároky na přísun kostitvorných minerálních látek. Pro správný růst a osifikaci kostí je třeba dbát na dostatečný přísun kvalitní plnohodnotné bílkoviny potřebné pro tvorbu kvalitního chrupavčitého základu kosti a minerálních látek potřebných pro výživu rostoucí kosti a pro průběžnou osifikaci chrupavek. Nejdůležitější kostitvorné minerální látky jsou vápník a fosfor, dobré je pamatovat i na hořčík, který má metabolický vztah s vápníkem a jeho množství by mělo být vzhledem k vápníku poloviční. Suplementace kostitvornými minerálními látkami by měla být samozřejmostí po celou dobu růstu až do jeho ukončení. Pro správný vývoj pohybového aparátu jsou rovněž důležitými minerálními látkami měď a zinek. Z vitamínů je v tomto období nejdůležitější pamatovat na dostatečný přísun vitamínu E, vitamínu A (nebo lépe jeho prekursoru beta-karotenu) a vitamínu D. Vitamín D je důležitý pro metabolizmus a osifikaci kostí a jeho přísun by měl být zajištěn dostatečně dlouhým vystavením hříběte slunečnímu záření. Jestliže je hříbě dlouhodobě nuceno pobývat ve stáji, ať už z důvodu onemocnění či zranění, je vhodné tento vitamín uměle dodávat do krmné dávky. Vitamín E je důležitý především pro správný vývoj svalstva hříbat a jeho množství by mělo dosahovat 1000 IU denně. Společně s vitamínem E je vhodné podávat selen v dávce 1 mg denně.

Photoshoot + jedna otázka

22. února 2010 v 19:31 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥ |  ♥Obrázky koní
Mám na vás jednu otázku. Nevadilo by vám,kdybych sem začala s proměnou blogu psát i příběh? byl by asi o dívce,která miluje koně (ono to jinak být ani nemůže). Docela by mě to bavilo a tentokrát by to byli kratší kapitoly. Tak pište,jak to vidíte vy.

A tady je krásnej photoshoot

ZDROJ : Tady

Grafická soutěž - 1. kolo

22. února 2010 v 18:21 | Nica ♥ BeautiFul Horse ♥ |  ♥Soutěže pro vás
Do soutěže se přihlásila

• Stablík

•Terry

• Mishule

• Selenina

NO MOC VÁS NENÍ ALE SOUTĚŽ JE V 1. KOLE

Váš první úkol bude :
Udělat z jakéhokoliv photoshootu přání k Vánocům nebo narozeninám.

VAŠE PRÁCE MI ODEVZDEJTE DO 10.3.2010 !!!

VŠE POSÍLEJTE NA MAIL livewithhorse@seznam.cz

PODEPIŠTE SE!!! A VÁŠ PODPIS NAPIŠTE DO PŘEDMĚTU!!!


Rozhodnuto !

22. února 2010 v 16:11 | nICÍSEK
Tak jo,protože i já si chci tenhle design ještě nějakou dobu nechat, tak ho tady nechám ale mezi tím si připravím vše nové. Pozadí,okraje design a tak. Takže tenhle tu zůstává ještě 7 - 14 dní !! Což je super!! A nebo asi dýl nevím. PP a snad stihnu oběhnout SB ale nic neslibuju. Pp